img

Maceracı Dacia kullanıcılarına özel donanım


Dacia, Brüksel’deki Avrupa Otomobil Fuarı’nda, Spring modelinin Extreme donanım seviyesinin özel bir ön gösterimini sergiledi. Outdoor ruhuna uygun, özgün görünümüyle fark yaratan Extreme donanım seviyesi, Spring ile birlikte Jogger ve Duster’da da kullanıcılara sunulmaya başlanıyor.

Extreme donanımın sahip olduğu özellikler: 

Dış tasarım,

Yeni gövde rengi: Sedir Yeşil (Jogger ve Duster) / Arduvaz Mavi (Spring), Parlak Siyah Köpekbalığı Anten (Jogger ve Duster), Tavan raylarında bakır kahve harflerle model ismi (Jogger ve Duster) / tavan raylarında bakır kahve dokunuşlar (Spring), Yan ayna kapaklarında ve jant kapaklarında bakır kahve dokunuşlar, bagajda bakır kahve Dacia logosu, Ön kapılar üzerinde topoğrafik tasarıma sahip şeritler, ön kapılar ile ön çamurluklar (Spring ve Jogger) arasında Duster'ın imzası niteliğindeki şnorkele gönderme, Sis farlarının yanında bakır kahve dokunuşlar (Jogger) / farların yanında bakır kahve dokunuşlar (Spring), Topoğrafik tasarıma sahip kapı eşikleri (Spring ve Jogger), Parlak siyah alaşım jantlar (Duster’da 17 inç, Jogger’da 16 inç), Topoğrafik tasarıma ve kaplamalara sahip B sütunları (Duster), Bakır kahve şnorkel (Duster)

İç tasarım:

Extreme donanım seviyesinde (Jogger ve Duster) gri renkli yeni bir döşeme türü olan MicroCloud, kapı panelleri ve koltuklar (Jogger ve Duster) ile ön konsolu (Jogger) kaplıyor. MicroCloud, araç içi ile ilgili unsurlar (koltuklar ve diğer parçalar) için özel olarak geliştirildi. Aşınma ve yıpranmaya karşı dirençli, temizlemesi kolay, kadifeyi andıran benzersiz bir görünüme ve dokunma hissi uyandıran hoş bir yüzeye sahip. 

Ön koltuklarda kabartmalı Dacia Link amblemi, önde topoğrafik tasarıma sahip kauçuk paspaslar, kinci sırada (Duster ve Jogger) ve üçüncü sırada (Jogger) topoğrafik tasarıma sahip kauçuk paspaslar, ön kapı panelleri ve havalandırma ızgaraları çevresinde bakır kahve dekor kaplamalar, topoğrafik desenli kapı eşikleri, vites kolu çerçevesinde bakır kahve dekor kaplama (Duster), vites kolu körüğünde bakır kahve dikişler (Duster), navigasyon ekranı çerçevesinde bakır kahve dekor kaplama (Spring)

"Electric 65: Spring Extreme ile birlikte yeni bir motor"

Dacia Spring, Extreme Donanımıyla Tamamen Yeni Electric 65 Motorunu (65hp / 48kw) tanıtıyor. Bu motor, sadece Spring Extreme ile sunuluyor. Yeni motor, benzersiz bir şanzımanla tekerleklere aktarılan torku artırarak, daha uzun bir menzil, daha fazla hızlanma ve geri kazanım sağlıyor.

Yeni ELECTRIC 65 motor sayesinde Spring Extreme, WLTP karma döngüde 220 km menzil sunuyor. 

Artırılmış Yol Tutuş Kontrolü, Jogger'ın Extreme donanım seviyesinde standart olarak sunuluyor. Orta konsoldaki bir düğmeyle etkinleştiriliyor. Elektronik Denge Kontrolü (ESC) ayarlarını düzenleyerek tekerleklerin daha serbest dönmesini ve gevşek/zorlu zeminlerde daha iyi tutunmasını sağlıyor.

Dacia'nın ikonik outdoor aracı Duster, dört tekerlekten çekişli seçeneği ile birlikte sunuluyor ve pazardaki en güvenilir SUV'lardan biri olmaya devam ediyor.

Uyku Paketi, InNature aksesuar serisinin bir parçası olarak ilk kez sunuluyor. Tüm Jogger donanım seviyelerinde mevcut olan Uyku Paketi, yolcu bölmesini sadece birkaç dakikada yatak odasına dönüştürmeyi mümkün kılıyor. Çıkarılabilir bu aksesuar tüm Jogger araçlar ile uyumlu. 

Bagaj kapağı kapandığında paket gizleniyor ve Jogger normal bir 5 kişilik araç gibi görünüyor. Zekice uygulanan mühendislik sayesinde paket kurulu olsa da (220 lt) depolama alanına her zaman imkan sağlıyor. Logolu kapağı kapatıldığında raf olarak da kullanılabiliyor.

Arka kapılardaki kayar yatak sistemi 190 cm x 130 cm ebatlarında bir şilte içeriyor. Bu kurulum, en az 60 cm genişliğinde tavan boşluğu sağlıyor.

Dacia'nın InNature Uyku Paketi’ni tamamlayan aksesuarlar da mevcut:

“Işık ve mahremiyet kontrolü için tüm camlarda güneşlikler, bagaj açıkken Jogger'a bağlanabilen ve ekstra uyku alanı sağlayan akıllı çadır”

Uyku Paketi Türkiye’de haziran ayından itibaren talep üzerine kullanıcılara sunulmaya başlanacak.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.