news-details

Volvo 72 bin yeni EX30 elektrikli otomobili geri çağırdı

Volvo Cars Halkla İlişkiler Müdürü Magnus Holst Carup'a yaptığı açıklamada, geri çağırmanın küresel olduğunu ve İsveç'te de 5 bin'den fazla aracı etkilediğini söyledi.

Ocak ayında Volvo, sadece Çin'de üretilen ilk Volvo olan yeni elektrikli otomobili EX30'un teslimatlarına başladı. Otomobil satışlara güçlü bir başlangıç yaptı ve şimdiden 35 bin'den fazla araç satıldı. Ancak şimdi Volvo şimdiye kadar üretilen 72 bin otomobilin tamamını geri çağırmak zorunda kaldı. Bu araçların dünyanın dört bir yanındaki müşterilere teslim edilmiş ya da yolda olan araçlar olduğu belirtildi.

Volvo EX30'da sürücünün önünde geleneksel bir hız göstergesi bulunmuyor, bunun yerine hız sürücünün sağındaki bir ekranda gösteriliyor. Şimdi Volvo, otomobil çalıştırıldığında ekranın bir test moduna geçebileceğini keşfetti. Bu da araç hareket halindeyken hızın ve diğer önemli bilgilerin sürücüye gösterilemeyeceği anlamına geliyor.

Yapılan açıklamaya göre araçların yazılımlarının güncellenmesi gerekiyor, Volvo da bunu online olarak yapmaya çalışıyor. Daha da önemlisi, bu önlem, müşteri istemediği sürece araçların bir atölyeye götürülmesini gerektirmiyor, problem ancak havadan (OTA) yazılım güncellemesi yoluyla çözülecek. Güncellemenin dağıtımı devam ediyor.

  Hibya Haber Ajansı