news-details

Yazın en çok tercih edilen ürünleri belli oldu

Yazın gelişiyle birlikte, serinlemek, şık görünmek ve bakımlarını tamamlamak isteyenler yaz tatili alışverişlerine yönelirken, Hepsiburada’nın Büyük Yaz İndirimleri kampanyasında en çok tercih edilen ürünler de belli oldu.

Yazın en çok tercih edilen beyaz eşya ve küçük ev aletleri

Yaz hazırlıkları sırasında en çok tercih edilen beyaz eşya ürünleri arasında derin dondurucu ve klima başı çekiyor. Samsung markalı derin dondurucular, Hepsiburada’da yaza girerken en çok satılan beyaz eşya ürünü oldu. Vestel markalı derin dondurucular ise ikinci sırada yer aldı. Yaz sıcağında serinlemek isteyenler ise Samsung klimaları tercih etti ve bu marka en çok satan klima oldu.

Küçük ev aletleri arasında sağlıklı içecekler için en çok alınan blenderlar öne çıktı. Arzum, Philips ve Tefal markalı blenderlar sağlıklı içecek hazırlamak isteyenlerin en çok tercih ettiği markalardan oldu.

İndirimler yaz gardırobunu yenilemek için kullanıldı

Tatil öncesi en çok satılan giyim ürünleri arasında bikini, şort ve elbise ön plana çıktı. Tatil hazırlığı yapanların gözdesi haline gelen bikiniler, en çok tercih edilen ürünlerden oldu. U.S. Polo Assn. marka şortlar ve DeFacto markalı elbiseler tatil öncesi alışverişlerde en çok sipariş edilen ürünlerden oldu. AVVA markalı gömlekler ise tüketicilerin yaz giyim alışveriş listesinde üst sıralarda yer aldı.

Yaz bakımı için güzellik ve bakım ürünleri

Yaz aylarında kullanıcıların tarafından en çok tercih edilen ve olmazsa olmaz kozmetik ürünleri arasında güneş ürünleri, el ve ayak bakım ürünleri ile saç ürünleri yer alıyor. Nivea markalı güneş ürünleri tatilciler tarafından yoğun ilgi görürken, Neutrogena markalı el ve ayak bakım ürünleri tatil öncesi bakım rutinlerinin vazgeçilmezi oldu. Pantene markasının saç ürünleri de yoğun talep gördü ve saçlarına ilgi göstermek isteyenlerin favorisi haline geldi.

Açık hava ve deniz keyfini artıran ürünler

Tatil öncesi kampçılık, doğa gezileri ve deniz ürünleri alışverişlerinde termos, portatif derin dondurucular ve buzluklar, Hepsiburada’da en çok tercih edilen ürünler arasında yer aldı. Stanley markalı termoslar tatilcilerin favorisi olarak öne çıkarken, taşınabilir soğutucular ve buzluklar tatil ürünlerinin vazgeçilmezi haline geldi. 

 

 

  Hibya Haber Ajansı