Başkan Soyer: “İzmir yeniden yüzülen bir Körfez’e sahip olacak”

Türkiye’nin atık su arıtma lideri İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü’nün Mordoğan’da hizmete aldığı 70’inci atık su arıtma tesisi açıldı.

Zorlu PSM’de bu hafta

Zorlu PSM’de bu hafta, “Goca Dünya”, “Su Sızıyor”, “Doktor Civanım”, “Yüce Dağ Başında” gibi sevilen şarkılarıyla Altın Gün, 13 Ekim akşamı Turkcell Sahnesi’nde hayranlarıyla buluşmak için son hazırlıklarını yaparken, besteci, piyanist ve yazar Anjelika Akbar, doğanın ritmiyle 432 Hz titreşim hızında ve dijital piyano ile kaydedilen yeni albümü “AHENK 432” lansman konseri için Turkcell Platinum Sahnesi’nde hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Menopoz toplumda tabu olmaya devam ediyor

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Hakları Platformu (CİSÜ) Menopoz Farkındalık Ayı dolayısıyla “Menopozu Konuşuyoruz” kampanyasına çağrı yaptı. Platform, menopozun kadın yaşamında önemli bir dönemi kapsıyor olmasına rağmen, toplumdaki önyargılardan dolayı birçok kadının menopoz hakkında yeterli bilgi sahibi olmadığına dikkat çekerek, menopoz hakkında merak edilen soruların yanıtlarını sıraladı.

Bakan Özhaseki, Anadolu Mobilya Fuarı’nın açılışını yaptı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’de Anadolu Mobilya (ANAMOB) Fuarı'nın açılışını gerçekleştirdi.

Hatay'da asayiş ve güvenlik toplantısı gerçekleştirildi

HATAY - 04.10.2023 - HİBYA - Hatay'da gerçekleştirilen Asayiş ve Güvenlik Toplantısına İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya video konferans sistemiyle katıldı.

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Akşener’i kabul etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i kabul etti.

Bornova’da yüzme kurslarında 550 çocuk yüzme eğitimi alıyor

Bornova Belediyesi’nin 2022 yılının Ağustos ayında hizmete açtığı Çamdibi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu çocukların ilgi odağı oldu. Kış Dönemi Kursları için 550 çocuk kayıt yaptırdı.

Bakan Uraloğlu, Avrasya Ekonomik Birliği- Altyapı ve Enerji Bakanı ile görüştü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Avrasya Ekonomik Birliği- Altyapı ve Enerji Bakanı Kocaşev Arzibek bir araya geldi.

Rosatom’un rüzgar enerjisi kapasitesi 1 GW’a ulaştı

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom'un Stavropol Bölgesi’nde yer alan yeni rüzgar çiftliği Trunovskaya, Rusya'nın şebekesine elektrik sağlamaya başladı.

CHP’li Özel: “Gazeteci Yanardağ'ın duruşmasını takip ediyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanı Özgür Özel, Çağlayan Adliyesi’nde gazeteci Merdan Yanardağ’ın duruşmasını takip ettiklerini bildirdi.