Dışişleri Bakanlığı’ndan Fener Rum Patrikhanesi ile ilgili iddialara yanıt

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, Fener Rum Patrikhanesi’nin, Ukrayna Barış Zirvesi’ne devlet statüsünde katıldığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Resmi Gazete başlıkları

Piri Reis Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği

ABD Başkanı Biden, Willie Mays'i andı

Washington, 19 Haziran (Hibya) – Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, 93 yaşında hayatını kaybeden beyzbol oyuncusu Willie Mays için mesaj yayımladı.

Putin: Vietnamlı dostlarımızla ikili ilişkiler ve işbirliğini geliştirmeye devam edeceğiz

Moskova, 19 Haziran (Hibya) - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Vietnamlı dostlarıyla birlikte ikili ilişkiler ve işbirliğini geliştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Katar, Namibya’ya 44 tonluk yardım malzemesi gönderdi

Doha, 19 Haziran (Hibya) – Katar Silahlı Kuvvetlerine ait bir uçak, 44 tonluk yardımı Namibya Cumhuriyeti'ne ulaştırdı.

Kudüs’ten İstanbul’a: Bir gelenek zaman içinde canlanıyor

İstanbul, 19 Haziran (Hibya) – Büyüleyici İstanbul Boğazı’nda, Tanrıça Demeter’e ya da tarihi kayıtlara göre Tanrıların Anası İsis’e adanmış antik bir tapınağın kalıntılarının üzerinde, gerçekten dikkate değer bir dinsel ve tarihi eserle karşılaştıklarını vurgulayan Venis Studios Başkanı, Kıdemli Uzman Sanat Konservatörü ve Restoratör Venizelos G. Gavrilakis, Kudüs’ten İstanbul’a bir geleneğin zaman içinde canlandığını vurguladı.

Katar Dışişleri Bakanı Al Sani, İran Dışişleri Bakanı Vekili Bagheri ile görüştü

Doha, 19 Haziran (Hibya) - Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Vekili Ali Bagheri ile bir araya geldi.

Guterres: AIDS ile mücadelede kaydedilen ilerleme neler başarabileceğimizin göstergesidir

New York, 19 Haziran (Hibya) - Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, AIDS ile mücadelede kaydedilen ilerlemenin, birlikte çalışıldığında, bilime uyulduğunda ve yeterince yatırım yapıldığında nelerin başarılabileceğinin bir göstergesi olduğunu bildirdi.

Katz: Kanada'nın IRGC’yi terör örgütü olarak listelemesini memnuniyetle karşılıyorum

Jerusalem, 19 Haziran (Hibya) - İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz, Kanada'nın İran İslam Devrim Muhafızları Ordusu'nu (IRGC) terör örgütü olarak listelemesini memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Vietnam’da

Moskova, 19 Haziran (Hibya) - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, resmi temaslarda bulunmak üzere Vietnam'ın başkenti Hanoi'ye gitti.